روش های تقویت آنتن تلویزیون و آنتن مخصوص دستگاه گیرنده دیجیتال

برخی افراد برای دریافت بهتر سیگنال ها به آنتن شان فویل وصل می کنند.آنتن هایی در فضای باز  نصب می شوند (بخصوص آنهایی که در پشت بام و یا دکل نصب می شوند) به طور کلی عملکرد بهتری را ارائه می دهند به خصوص اگر مسافت از برج فرستنده بسیار دور باشد.                         

اما یک آنتن خانگی راه اندازی ساده تری دارد و تنها گزینه بعضی از افراد است. قبلا در انزل وب در مورد ساخت یک آنتن قوی برای تلویزیون صحبت کردیم ، امروزنیز تصمیم داریم ۵ راهکار برای دریافت سیگنال بهتر از ایستگاه ها و آنتن های تلوزیون های معمولی و دستگاه های دیجیتال خانگی بحث خواهیم کرد.                                                                                                             

 1- تقویت آنتن تلویزیون با انتخاب بهترین آنتن برای تلویزیون دیجیتال                                                                 

طبق آزمایشاتی که در نیویورک انجام شد، دریافت سیگنال به طور عمده به فاصله آنتن از برج فرستنده، زمین و محیط اطراف(خانه های مجاور، ساختمان ها، درختان و غیره) بستگی دارد. برخی از مدل ها نسبت به مدل های دیگر بهتر کار می کردند اما پیش بینی اینکه آنتن در کجا بهترین کارایی را دارد سخت بود. تعدادی از آنتن ها جهت دار بودند به طوری که آنها نیاز به چرخش به سمت برج پخش داشتند. آنتن های چند جهته که سیگنال ها را از همه طرف دریافت می کنند ممکن است برای مکان های شهری بهتر باشند اما ممکن است برای ایستگاه های دورتر مناسب نباشند. غالبا آنتن های ارزان خوب میباشند اما آنتن های بهتر گران تر هستند. بنابراین توصیه می شود که از آنتن های مختلف برای دیدن اینکه کدام بهتر کار می کنند استفاده کنید. شما برای این کار از یک مغازه که دارای سیاست بازگشت و گارانتی مناسب است خرید کنید.                                                   

2- تقویت آنتن تلویزیون دیجیتال با تنظیم ارتفاع                       

ارتفاع آنتن یکی از عوامل مهم در گرفتن دریافت مناسب و معقول است. که یکی از دلایلی که آنتن هایی روی پشت بام نصب می شوند بهتر از مدل های خانگی کار می کنند همین است. اگر شما می توانید آنتن تلویزیون خانگی خود را در مکانی از اتاق که نزدیک پنجره است قرار دهید و یا در یک اتاق زیرشیروانی قرار دهید.گاهی اوقات متریال های اتاق و یا سقف با سیگنال ها تداخل دارند بنابراین سعی کنید چند مکان مختلف را امتحان کنید.                                                           

3- تقویت آنتن تلویزیون با پیدا کردن ایستگاه ها                    


بسیاری از آنتن ها جهت دار هستند که به این معناست که آنها نیاز دارند که به سمت یک برج پخش کشیده شوند. برای پیدا کردن اینکه در منطقه شما کجا برج های پخش واقع شده اند نقشه آنتن FCC DTV را نگاه کنید شما همچنین می توانید تعداد ایستگاه هایی که شما می توانید آنتن را به سمتشان بکشید و قدرت نسبی سیگنال شان را  مشخص کنید.                                                       

یک آنتن چند جهته می تواند سیگنال ها را از همه جهات دریافت کند اما قبلا هم ذکر شد قادر به گرفتن سیگنال از ایستگاه های دورتر نیست. هنگامی که شما آنتن های مختلف را آزمایش می کنید از طریق کانال های تلویزیونتان ببینید که محل آنتن به طرف کدام ایستگاه  بهتر است                    

4- تقویت سیگنال دستگاه دیجیتال با متوقف کردن تداخلات

هر چیزی که بین آنتن تلویزیون خانگی و برج پخش است می تواند پذیرش سیگنال شما را کاهش دهد. اگر امکان دارد آنتن را در نزدیکی پنجره قرار دهید( البته اگر در آپارتمانی زندگی نمی کنید که نما شما شامل دیوارهای ساختمان همسایه است). دومین گزینه یک دیوار خارجی که روبه روی برج پخش را انتخاب کنید. سعی کنید چند دیوار و پنجره را برای پیدا کردن بهترین نقطه امتحان کنید.       

5- دستگاه تقویت کننده آنتن تلویزیون(آمپلی فایرها یا بوسترها)


سیگنالهای دریافتی از طریق آنتن به آمپلی فایر منتقل میشود تا تقویت شوند که می تواند قدرت سیگنال را در ایستگاه های دورتر افزایش دهد. اگر شما قصد دارید که یک آنتن را برای دو  تلویزیون استفاده کنید تقویت کننده می تواند مفید باشد. اما آزمایشات نشان می دهد که آنتن هایی که تقویت کننده دارند همیشه نسبت به آنتن هایی که تقویت کننده ندارند مفید نیستند. آنها می توانند نویز و اعوجاج  و دریافت بیش از حد از ایستگاه های نزدیکتر را تقویت کنند. کارشناسان تقویت کننده های حول ۱۴db را پیشنهاد می دهند. اگر شما می توانید یک محصول که دارای تنظیمات DB قابل تنظیم است را خریداری کنید. اگر شما یک آنتن با تقویت کننده دارید اول تقویت کننده آن را بردارید اگر دریافتتان خوب بود آن را کلا بردارید.                                                                             

Main Menu