مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ : سامسونگ ، سونی و ال جی سه تا غول سازنده سیستم های صوتی و تصویری هستند و تقریبا کسی نیست که اسمشون رو نشنیده باشه . این سه برند، برندهای اصلی سازنده تلویزیون هستند که بیشتر در ایران فعالیت و فروش دارند و هر جا اسم بهترین نمایشگرهای دنیا مطرح می‌ شود قطعا دو نام اشنا به گوش خواهد رسید : سونی و سامسونگ. اما کدام را انتخاب کنیم؟ ما سعی کردیم در این مقاله جواب این سوال را بدهیم و همچنین تلویزیون های سونی و سامسونگ را با هم مقایسه کنیم .

سونی یک شرکت بسیار خوش نام و تماما بر پایه و اساس کیفیت و رضایت مشتری ها و کاربران بنا نهاده شده است. وقتی حرف از کیفیت پنل و عمر و کیفیت قطعات میشه محاله اسمی از سونی برده نشه . تلویزیون های سونی به طور کلی یک انتخاب کاملا امن هستند و کیفیت ساخت ان ها نیز بیشتر از حد متوسط ​​است اما قیمت تلویزیون های سونی نسبت به برندهای دیگه بالاتر است و همه توان خرید تلویزیون های سونی را ندراند .

تلویزیون های سامسونگ، به طور کلی، تلویزیون های بسیار متنوعی هستند که می توانند کیفیت خوب و تصویر مناسبی را ارائه دهند . مدل های بالارده ان مثل سری Q ها میتوانند طیف بسیار گسترده ای از رنگ ها را به نمایش بگذارند و بشدت روشن باشند. در کل تلویزیون های سامسونگ در استفاده خاصی نمی توانند بهترین باشند اما به جای ان، تلویزیون های بسیار متنوعی هستند که در زمینه های متنوعی میتوان از ان ها استفاده  کرد. این تلویزیون ها با توجه به تاخیر ورودی بسیار کم، انتخاب خوبی برای بازی های ویدیویی هستند . تلویزیون های سامسونگ در رنج قیمت های مختلفی از پایین تا بالا موجود هستند و کسانی هم که نمی توانند هزینه زیادی برای تلویزیون پرداخت کنند می توانند یکی از مدل های سامسونگ را خریداری کنند .

برتری های سونی و سامسونگ نسبت به یکدیگر

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ

سونی سامسونگ
کیفیت کلی بالاتر (نسبت به سامسونگ) دارای پردازنده های قوی(X-Reality™ PRO) سیستم عاملAndroid TV با امکانات و برنامه های بسیار متنوع دوام قطعات و عمر بالاترتلویزیون های VA و IPS و OLED با حداکثر کیفیت معمولا مناسب‌ ترین انتخاب برای تماشای محتوای ورزشی و سریع بکلایت بسیار کالیبره با کمترین نشت نوزکمترین میزان خرابی و بیشترین رضایتکیفیت کلی متناسب (در حد سونی) دارای پردازنده های مرکزی قوی و قدرتمند سیستم عامل Tizen با امکانات و برنامه های کاربردی و متناسب دوام قطعات وعمر کاملا متعادل و خوب تلویزیون های VA با نهایت تکنولوژی موجود در VA پنل ها معمولا مناسب‌ ترین انتخاب برای فضاهای روشن و باز با توجه به روشنایی پنل ها هستند. طراحی محصولات بالارده خیره کننده است.

معایب تلویزیون های سونی و سامسونگ

مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ

سونی سامسونگ
قیمت بالا(نسبت سامسونگ) نداشتن مدل های خمیده یا منحنی طراحی ساده ترو شیک تر نسبت به سامسونگ سیستم عامل ازنظر سهولت استفاده ضعیفتراز سامسونگ است. میانگین کنتراست پایین تر نسیت SAMSUNG زاویه دید متوسط تلویزیون ها بغیراز OLED A1 کیفیت صدا برابر با سامسونگنداشتن مدل های OLED میانگین زاویه دید تلویزیون ها کمتر ازسونی قیمت بالای پرچمدارهای جدید ان با توجه به رقبا

نتیجه گیری مقایسه تلویزیون سونی با سامسونگ

  • توجه داشته باشید که مقایسه باید بین یک رده از تلویزیون ها انجام شود یعنی اینکه شما نمی توانید سری 9 ال جی رو با سری7سامسونگ مقایسه کنید و نتیجه بگیرید که ال جی بهتر است .
  • تلویزیون های هوشمند کارایی های بیشتری دارند و سرگرمی های بیشتری را برای شما فراهم می کنند و اسمارت بودن در اینده ای نزدیک به یک استاندارد در تلویزیون ها تبدیل می شود.
  • سایز تلویزیون را متناسب با فضایی که در اختیار دارید و با توجه به فاصله تان تا صفحه نمایش تلویزیون انتخاب کنید .
  • ویژگی سه بعدی از تلویزیون های جدید حذف شده و همچنین مضر است و کاربرد چندانی هم ندارد.
  • اگر قصد دارید که تلویزیونتان را برای چندین سال نگه دارید، بهتر است که به سراغ تلویزیون‌ های 4k بروید،چراکه این تلویزیون‌ ها در چند سال اینده همه‌ گیر شده و محتوای 4k هم به وفور پیدا خواهد شد.
  • کیفیت تصویر کلی تلویزیون های سامسونگ به فاصله کمی بهتر از تلویزیون های سونی است .
  • از لحاظ امکانات که میتونه شامل سه بعدی ،اسمارت ،ارتقا ،تصویر در تصویر ،hdr ،لوکال دایمینگ ، گیرنده ها ، پورت های تلویزیون یا ورودی و خروجی ها و قابلیت ضبط و …تلویزیون های سامسونگ سرتر هستند .
  • از لحاظ دیزاین و طراحی تلویزیون های سونی زیباتر هستند و طرفداران بیشتری دارند .
  • کیفیت صدای تلویزیون های سونی با فاصله کمی به نسبت تلویزیون های سامسونگ بهتر است .
  • تلویزیون های سونی طول عمر بیشتری دارند وکیفیت قطعات ان ها بالاتر است و کمترین امار خرابی را داشته اند . تلویزیون های سونی از لحاظ کارایی هم سرتر هستند .

https://www.salambaba.com

Main Menu