نکاتی در موردشارژ کردن گوشی های هوشمند

✅ نکاتی در مورد شارژ کردن گوشی های هوشمند

بخش 1️⃣:


❌ به هیچ عنوان گوشی خود را شب تا صبح، شارژ نکنید. حتی برای اولین بار که گوشی نو را خریداری کرده اید.
شارژ کردن گوشی به مدت 8 ساعت برای اولین بار، برای گوشی هایی بود که باتری هایشان با فناوری قدیم ساخته شده بودند اما گوشی های سال های اخیر با باتری های فناوری جدید عرضه می شوند و باید پس از شارژ کامل، گوشی و شارژر را از پریز جدا کنید.
شارژ شدن بیش از سه ساعت گوشی باعث کم شدن عمر باتری گوشی و عمر شارژر خواهد شد.
⭕️ نکته مهم: هیچ وقت اجازه ندهید شارژ باتری گوشی خود به مدت طولانی بالای 95 درصد یا زیر 20درصد بماند. زیرا باعث آسیب به باتری می شود. همیشه سعی کنید شارژ گوشی را بین 20تا80 درصد نگه دارید، شرایط ایده آل تر برای این موضوع، 40 تا 80 درصد شارژ می باشد.
سعی کنید هفته ای یک بار گوشی خود را خاموش کنید. همچنین اجازه دهید گوشی شما ماهی یک بار کاملا شارژ خود را تمام کند و خود خاموش شود. این اعمال به افزایش طول عمر گوشی و باتری گوشی کمک خواهند کرد.
❇️ پس بهترین راه برای شارژ کردن گوشی: هیچ وقت نذارید شارژ گوشی به زیر 20 درصد برسه. (به جز ماهی یک بار) و از آن طرف هم هیچ وقت گوشی خود را بالای 80 درصد شارژ نکنید. (به جز زمانی که ماهی یک بار از تمام شارژ گوشی خود استفاده می کنید.)
? این مطلب مفید را برای دیگران هم ارسال کنید. ❣️

بخش 2️⃣:


❌ روش های نا درست شارژ کردن گوشی:
تعریف شده ترین و عاقلانه ترین روش شارژ گوشی، شارژ کردن گوشی به وسیله شارژری هست که در جعبه گوشی گذاشته شده. اما شارژ کردن با شارژر های دیگر هم ضرر چندانی ندارد.
⭕️ پس روش هایی مانند شارژ وایر لس، شارژ با برق و باتری خودرو و شارژ با USB رایانه مطمئنا در طولانی مدت، آسیب به گوشی و باتری خواهند رساند.
در اوقاتی که دسترسی به شارژر نیست و یا اگر زیاد با این روش ها گوشی خود را شارژ نمی کنید، خیلی نگران نباشید. اما باز هم یاد آور میشیم که شارژ کردن همیشگی گوشی با این روش ها عمر گوشی و باتری اون رو کاهش میده.
? سعی کنید خیلی از شارژر های دو تیکه استفاده نکنید. به جز زمانی که شارژر خود گوشی که تو جعبه گوشی گذاشته شده دو تیکه باشه.
بهتره موقعی که گوشی داره شارژ میشه، باهاش کار نکنید.
?: با ویرایش و تلخیص از تارنمای علم فردا? تمامی این نکات برای تبلت ها هم صدق می کنند.

خانه کنترل، پاساژ بهشتی www.iranhoco.irMain Menu